Kategorie blog
Produkt dnia
Plisa Termoizolacyjna na okno dachowe
Plisa Termoizolacyjna na okno dachowe
225,50 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak naprawić roletę? Przedstawiamy skuteczne sposoby!

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się zepsuć roletę. Zapewne stwierdziłeś wtedy, że całe urządzenie jest do wyrzucenia, przez co sprawny sprzęt wylądował w koszu. Sprawny? Tak, ponieważ prawdopodobnie istniał sposób na uratowanie tego dekoracyjnego elementu. I choć najnowsze urządzenia posiadają większą odporność na usterki, to mimo wszystko nadal warto wiedzieć jak naprawić roletę.

 

Chcesz naprawić roletę? Zrób to samodzielnie!

Możesz pomyśleć, że do naprawy rolety potrzebna jest pomoc specjalistów. To błędne przekonanie, bo z drobnymi usterkami powinieneś poradzić sobie samodzielnie. Szczególnie, że najczęściej spotykane uszkodzenia dotyczą zerwanego sznurka lub zepsutego mechanizmu odpowiedzialnego za zwijanie. Zanim jednak podejmiesz się wyzwania, należy zdiagnozować problem. Dlaczego? Bo naprawa będzie daremna, jeśli nie jesteś w stanie stwierdzić jaki element przestał działać.

 

Jak naprawić sznurek do rolety? Wykorzystaj sprawdzony sposób!

Co zrobić, gdy sznurek wypadnie z rolety? Wszystko zależne jest od zamontowanego systemu. W przypadku modelu Mini mechanizm umieszczony jest od zewnętrznej strony urządzenia. Całą operację przeprowadzisz więc bez zdejmowania rolety. Należy jednak wypiąć złączkę, a następnie usunąć stary sznurek. Potem wystarczy zastąpić go nowym elementem i opleść nim koło zębate. Nie zapomnij tylko o ponownym przymocowaniu złączki. Posiadasz roletę kasetową? Tutaj trzeba będzie zdjąć dekorację, jednak późniejsze kroki są dokładnie takie same.

 

Roleta nie chce się rozwinąć. Jak ją naprawić?

Jeśli uszkodziłeś mechanizm rolety, to prawdopodobnie nie będzie ona w stanie swobodnie się rozwinąć. Uszkodzoną część warto najpierw oczyścić z kurzu, bo może być on przyczyną usterki. To nie pomogło? Mechanizm należy w takiej sytuacji zastąpić nowym egzemplarzem. Zdemontuj więc starą konstrukcję poprzez wypięcie z niego łańcuszka. Po tym kroku wystarczy założyć niedawno zakupiony sprzęt i roleta powinna działać jak dawniej.

Dlaczego rolety się psują? Wynika to ze złej eksploatacji. Sznurek psuje się, gdy pociągniesz go ze zbyt dużą siłą. Mechanizmy są zaś najczęściej blokowane przez kurz oraz inne zabrudzenia. Posiadając omawiane urządzenia, trzeba dbać o ich stan techniczny. Ewentualnie kupić produkt wysokiej jakości – na przykład żaluzję plisowaną AIDA lub klasyczną roletę dzień – noc od CloudNine. Oba produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Nie musisz się jednak martwić, gdy roleta się zepsuje. Wystarczy przecież, że wykorzystasz nasze porady.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl